تبلیغات
گزبرخوار(کهن دیارگزبرخوار) - خداحافظ آقای شهردار
جمعه 7 خرداد 1395

خداحافظ آقای شهردار

   نوشته شده توسط: محمداسماعیل جزی    

شهردار گزبرخوار استعفا داد
عصرشنبه ۲۵آبان ۱۳۹۲ تالار ارغوان شهرگزبرخوار،،انگار همین دیروز بوددرمیان جمعی از مردمان ومسئولان همین دیار ،البته پس ازکش وقوسهای طولانی آمد ،برای شرکت در جلسه ای که برای معارفه اش برگزار شده بود، همه بودندموافقانش  به شادی والبته مخالفانش بابی تفاوتی ظاهری،وفردایی که تکیه داد به میزریاست شهرداری شهری کهن هم درعرصه تاریخی فرهنگی وهم قدمت تشکیل شهرداری ،برترین ویژگی اش سابقه کاری بود در شهرداری ها والبته شاخص مهم ترش قانون مداری وعدم ثبت هیچگونه تخلفی هرچندجزئی درخدمت سی ساله اش.بعضی ها گفتندقول داده  خانه تکانی وسیعی راه بیاندازد درشهرداری ،راست و دروغش باشدبه عهده همانها که گفتند،کم کم  کارهایی هم کرد اما شاید گرد وخاک کهنه و چندین ساله همین خانه تکانی ها بود که دیگرامانش رابرید واورامجبوربه استفعا کرد،استعفایی که با اکثریت آرا شورای چهارم مورداستقبال قرارگرفت و اورفت بدون هیچ حرف و حدیثی والبته پرونده ای. وحالاهمکارباسابقه والبته قانونمنددیگرش جناب آقای قندهاری سرپرستی شهرداری را قبول کرده وباراین مسولیت راپذیرفته ،مسئولیتی که انگار به خاطر ظهوربرخی حلقه های محلی درهمین چندساله دراین ولایت چندان هم آسان نیست.
ازطریق همین رسانه ازتلاشهاوزحمات جناب آقای مهندس قاسمی شهردار اسبق شهر تاریخی گزبرخوار سپاسگزاری کرده وبرای ایشان آرزوی موفقیت و سلامتی داریم. هرچند برخی از برنامه ها وتلاش های ایشان بنابه دلایلی که شاید درفرصتی برخی از آنها بازگوشود به نتیجه نرسید ازجمله تاسیس خانه جوان واتمام مراحل عقدخواهرخواندگی شهرگزکه امیدواریم در سال‌های آینده همه این برنامه ها به نتیجه نهایی برسد.همچنین برای جناب آقای قندهاری سرپرست وکارمند باسابقه وخدوم شهرداری هم آرزوی موفقیت وسربلندی داریم.


حسابدار
پنجشنبه 20 خرداد 1395 04:58 قبل از ظهر
اقا یا خانوم شهروند با سلام و عرض ادب
من الان پیامتون را دیدم و از راهنمایتون خیلی ممنون
اما این حسابهای است که از طرق شهرداری اعلام شده و از نظر علمی اگه بخواهیم به صحت اون پی بریم این کار یه گروه حسابرسی که بیان و مدارک را ببینن و نظر بدن.
روی صحبت من بیشتر در مورد بوجه اعلام شده امسال شهرداری بود با کارهای که اعلان کرده قرار با اون انجام بشه...
اما در مورد حسابهای سال 93 و کد حساب 10100 ماده 1 -حقوق ، اجرت و دستمزد و حساب 10200ماده 2- مزایا ،فوق العادها و کمکها یه اختلافی هست که البته باید از مسئولین دلیلش را پرسید.
شهروند
شنبه 15 خرداد 1395 09:04 قبل از ظهر
سلام. من این مطالب را از کانال شهر گز برداشتم.
شهروند
شنبه 15 خرداد 1395 12:59 قبل از ظهر
بر اساس رایزنی های انجام شده توسط دکتر بهادر امینیان جزی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در رومانی جهت خواهرخواندگی شهر پتروشن در شهرستان هندورا در کشور رومانی، یک هیئت پارلمانی رومانی از شهر تاریخی گز بازدید نمودند و دو شهر پیرامون فعالیت های اقتصادی، فرهنگی، هنری و ... اطلاعاتی را تبادل کردند.
شهرهای تاریخی جهان بعضاً به واسطه ی زمینه های تاریخی و فرهنگی مشترکی که دارند سعی در حفظ و حراست از آنها دارند و در این راستا به ایجاد یک رابطه غیر متمرکز از طریق انعقاد قراردادی موسوم به خواهر خواندگی اقدام نموده و سعی می کنند با اعزام گروه های کارشناسی از تجربیات یکدیگر استفاده نمایند. هدف از این قراردادها پیوند و اتحاد بین شهروندان دو شهری است که دارای منافع مشترک هستند و منافع این قرارداد موضوعات فرهنگی، اقتصادی و بازرگانی و ورزشی را شامل می شود.
در مردادماه سال جاری نامه ای از سوی معاونت امور شهرداریها به دفتر شورای شهر گز به این مضمون شماره شد که مقایسه اطلاعات ارائه شده توسط سفارت جمهوری اسلامی در کشور رومانی درباره ی شهر پتریلا و اطلاعات ارائه شده توسط شهرداری گزبرخوار درباره ی آن شهر نشانی از پیمان خواهرخواندگی نداشته و به نظر می رسد پیمان منفعتی برای شهروندان در پی نخواهد داشت با وجود این چنانچه شهرداری و شورای اسلای و شهروندان گز دارای برنامه ای روشن و ساز و کار مناسبی برای برقراری رابطه با شهر پتروشن داشته باشند این موضوع مجددا بررسی خواهد شد. لذا تا کنون شورای شهر و شهرداری نتوانسته در این راستا برنامه ای روشن و راهکاری مناسب بدست آورد.
اولین کانال اطلاع رسانی شهر گزبرخوار
telegram.me/gaz_borkhar
پل ارتباطی:
@channel_gaz
پاسخ محمداسماعیل جزی : با سلام وسپاس خدمت شما همشهری گرامی ،باارائه این اطلاعات صحیح قطعا جنابعالی ازمسئولین امرهستیدچون تنها دوستانمان در شورای شهروبرخی از دوستان شاغل درشهرداری ازارسال نامه اخیردرجریان هستند. مطالبی به ایمیل جنابعالی ارسال شد لطفا مطالعه فرمایید.
شهروند
شنبه 15 خرداد 1395 12:41 قبل از ظهر
با سلام و عرض ادب خدمت اقا یا خانم حسابدار
لطفا سری به سایت شهرداری بزنید
http://gazborkhar.ir/
بیلان و تفریق بودجه. گزارش عملکرد شورا و شهرداری و همینطوور دفترچه عوارض رو مشاهده میکنید که قابل دانلود هست.
حسابدار
جمعه 14 خرداد 1395 10:33 قبل از ظهر
خیلی ممنون که نظرم را منعکس کردین،فقط یه چیزی
من نمیخوام اینجا بحث کنم در اون حدم نیستم.اما چرا تو این چند سال از مردم عوارض را که درامد شهرداری است و تو همه جای دنیا هم میگیرن نگرفتن؟ایا این یه تبلیغ بود پیش مردم در اساسی که عوارض روی پروانه هاشون هست و باید پرداخت بشه.خواهش میکنم از شهردار و شورا بخواید توضیح که نه ، اصلن یاد بدن چرا عوارض را نگرفتن و بوجه گز تو این چند سال چقدر بوده و چه کارهای باهاش انجام شده؟
همیشه تو بوجها از کارهای بزرگ صحبت میشه اما انصافاً تو این چند سال یه بیل خاک برای شهرک نمایشگاهی برداشته شده اصلن؟تازگیها هم که حرفش اون به شاهین شهر ببرن...بگذریم از سایت شورا که به تازگی طراحی شده بود اما اطلاع رسانی نمیکنه و انگار میخوان همه چیز تو سکوت ادامه پیدا کنه.
با این شرایط وقتی مردم میان اینجا و میگن چرا کارمندی را که خوردش کردن حاضر نیست از شهرداری گزبه هیچ قیمتی بره کاملن معلوم میشه،وقتی بوجه های مشخص شهرداری اوضاش این ، وای بر اموال منقول و غیر منقول شهرداری که جای هم ثبت نشده.بماند از جابه جا کردن خیابون و...
به قول اقای دادکان ریس سابق فدراسیون فوتبال این داعواها همش سر پول ...
پاسخ محمداسماعیل جزی : سلام همشهری گرامی.یکی ازدلایلی که به واسطه اجباردوستان مارا برآن داشت تا دوباره پس از مدتها به فعالیت این پایگاه خبری کوچک مبادرت کنیم همین نبوداطلاع رسانی های صحیح ومعتبرچه درفضای مجازی وچه درنشریات محلی بودکه البته آمار بالای بازدید همین وبلاگ وپیامها ونظراتی که بعضاهم ازانعکاس آن در وبلاگ معذوریم خود بیانگر اهمیت ونیازنشراطلاعات واخبارمربوط به شهراست.هرچندبنده شخصا هم ،برای انتشار نشریه وحتی فعالیت درفضای مجازی بابرخی مسئولین جلساتی داشتیم والبته که به جایی هم نرسید و انصافاجدای ازاین وبلاگ ،اگرنبودفعالیت دوستان دیگردرایجادسایتهاوکانالهای مربوط به شهر درفضای مجازی قطعا نامی ازاین شهر نبود.بماندکه نشریه ای هم باتلاش فراوان تهیه و آماده چاپ شد ولی ....وحتی نشریه ای که بازقبل ازان ودرسالهای گذشته باتیراژ بالا هم چاپ شد وبعضی ها از انتشار آن به خشم آمدند.به هرحال همه مانسبت به شهر ومیهن خودبه اندازه ای مسئولیم وباید دین خود را ادا کنیم حالا هرکسی بنابه وسع وتوان واختیارات خود.ضمنا ازشما دوست گرامی و دیگر همشهریان عزیزم به خاطر بازدیدهای روزانه واعلام نظرات صمیمانه سپاسگزاری.باشدکه درآینده ای نزدیک بتوانیم همچون شهرهای دیگر این مملکت انتقادات سازنده ومفیدونظراتمان رابدون سانسور و بدون درنظرگرفتن ملاحظات درنشریات عمومی به مسئولینمان اعلام نماییم.
حسابدار
پنجشنبه 13 خرداد 1395 10:50 بعد از ظهر
در مصاحبه اقای علی عباسی در لینک زیر اعلان شده که:
http://khabarfarsi.com/ext/16663452
بودجه امسال شهرداری شهر گز 18 میلیارد تومان است...
اونوقت با 18 میلیار تومن قراره چند تا دوربین بزارن تو معابر و چند تا حصار برای پارک بانوان و عریض کردن یه کوچه و چند تا اتوبوس که وزارت کشور با تسهیلات به شهرداریها میده و وعدهای که چند سال میدن و تا الان عملی نشده ...فقط همین؟میشه از شهرداری بپرسید که بوجه سالهای گذشتشون چقدر بوده و چه کارهای تو سطح شهر با اون انجام شده؟
ببخشید اما اینا را چند پای مردم حساب کردن؟
من موندم با این اوضاع ایا اینطوری شهرداری گز تراز مالیش را ارائه میده و هیشکی هم باهاش کاری نداره ایا؟
خسته
پنجشنبه 13 خرداد 1395 07:54 بعد از ظهر
حیران عزیز کجای کار هستید ؟ که اقایون نقشه کشیدن برگردن سر کار خودشون و عذر دوستان جدیدشون را بخوان!
باز نقطه سر خط...
این تکرار تاریخ تو این چند دهه تو شر گز که دیگه واقعن خسته کننده و مسخره شده.
خواهشن مسئولین امر فکری کنند
شهروند
چهارشنبه 12 خرداد 1395 02:11 قبل از ظهر
سپاس اقا یا خانم ذکاوتمند که حق مطلب را ادا کردید. البته یه نکته فراموش نشه که خیلی دیگه کارهای غیر عینی آقای قاسمی سالهای بعد مشخص میشه...........................
ذکاوتمند
سه شنبه 11 خرداد 1395 11:08 بعد از ظهر
با سلام و احترام.
اول: شایسته است در اولین کلام از زحمات تمامی شهردارانی که در شهر گز خدمت رسانی کرده اند تقدیر و تشکر گردد.
دوم: آقای قاسمی شخصیتی انقلابی و جانباز ۸ سال دفاع مقدس و دارای تجارب ارزنده ایی در پست های مختلف اداری و شهرداری ها بوده اند و نیازی نیز بر معرفی ایشان نیست.
سوم: تقدیر و تشکر از مهمان عزیزی که به هر دلیل از شهر و کاشانه ی ما رفته اند امری است واجب که مردم فرهیخته و ادبی گز از آن قافل نیستند.
چهارم: آقای قاسمی را آنان که باید بداند کار کرد یا نکرد می دانند و از قدیم گفته اند صدای گردو را آن که باید می شنود. و باید گفت: آقای قاسمی کار کردند علمی – قانونی آن هم برای همه، ولی نه برای عده ایی خاص.
پنجم : آقای قاسمی یک سال بود بازنشسته شده بود و تا حالا هم که مانده بود از روی دلسوزی و برای اصلاح و درست کردن زیرساختهای شهرداری مانده بود.
و در آخر این که آقای قاسمی مراحل کار در شهرداری را الکترونیکی (اتوماسیون اداری ) – دست واسطه ها را کوتاه – کارها را قانون مند – ساختمان درمانگاه تأمین اجتماعی را به سرانجام – ساختن آب انبار های زخیره آب باران در سطح شهر – اصلاح شیب و هدایت آبهای سطحی در خیابان های اصلی – توجه به بناهای تاریخی چون مسجد جامع و فرهنگسرا و گذرهای قدیمی – دیوار چینی دور زمین های متروکه و نماسازی شهر و و و و در یک کلام کارهایی را که باید انجام دهد انجام داد ولی شعار بیهوده نداد.
همین که آقای قاسمی شهردار شد تا عده ایی در شهرداری نباشند برای گزی ها کافی بود.
ببخشید ، ببخشید : همین که با ورود خود رنگ قرمز جداول خیابان ها را اصلاح کرد از نظر منظر شهری کافی بود.
نکته آخر : مشکل گز شهردار آن نیست مشکل آنجایی است که همه می دانند و باز هم اشتباه می کنند. آخه ما آدما زود فراموش می کنیم! مگه نه؟!؟؟؟ خدا وکیلی آقای قاسمی غیر از این بود؟
الان کی به کی
سه شنبه 11 خرداد 1395 06:22 بعد از ظهر
چرا یکی به نعل میزنید یکی به میخ؟
اقای قاسمی خوب بودند و اقای قندهاریم خوبن این وسط مردم گز بد هستن که چون فکر میکنن عوارض میدن شهرداری باید کارهای عمرانی و ...انجام بده،نه؟
پاسخ محمداسماعیل جزی : همشهری گرامی سلام کنایه زدنی درکارنبود.درپاسخ شما ودوست عزیزی که پیام فرستادن و گفتن مگه آقای قاسمی چه کارهایی تو این مدت توشهرانجام دادن و....:ببینیدهمشهری گرامی آنهاکه باید خودشون متوجه هستند از کارهایی که انجام شده ضمناآقای قاسمی انصافاشهردارسالمی بودوبعضی مواقع هم مجبوربودکلانترباشه درشهرداری ..همونطور که قطعاخودتون میدونید برخی چاله هایی در شهر وجود داره که چندبرابربودجه های عمرانی و...را هم میبلعه مهم پرکردن ونابودکردن اون چاله هاس ودستهایی که هیچ کسی تاحالا نتونسته کوتاه کنه امیدواریم دوستانمان در شورای شهر به دنبال شهردار ی همچون ایشون باشند.ضمنا سپاس ازحضورتون واعلام نظرتون.پیروزباشید.
حیران
یکشنبه 9 خرداد 1395 11:40 بعد از ظهر
از بعد انقلاب تا حالا چند تا شهردار امدن گز و رفت و اما کارمندان شهرداری گز هیچگونه تغیر و تحولی نداشتن؟؟؟!!!
جالبتر اینکه کارمندان شهرداری توبیخ کتبی یا تعدیل رتبه شدن اما به هیچ قیمتی حاضر نیستن که از شهردار گز برن!!!
وقتی هم به مسئولین میگیم میگن بعضی از مسائل و توافقات جای ثبت نشده و فقط اینا میدونن و بس!!!!!!
حالا انصافاً تو این شرایط به نظر خودتون خدای نکرده جای فساد وجود نداره؟؟؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.